Facebook Kapak Fotoğrafı Nasıl Eklenir - Değiştirilir?

Merhaba, bu sayfada Facebook kullanıcılarının nasıl yeni kapak fotoğrafı ekleyeceklerini ve ekli olan kapak fotoğraflarını nasıl değiştireceklerini anlatacağız. Çoğu ziyaretçimiz bilgisayar kullanımı konusunda deneyimsiz olduğu için en basit şekilde anlatmaya çalışacağım. Öncelikle her kategoriden Facebook kapak fotoğraflarının bulunduğu bu http://facebookkapakfotografi.blogspot.com/ bağlantıya tıklıyoruz. Ardından açılan sayfadan konu başlıklarını gezerek hangi kapak fotoğrafını kullanacağımıza karar veriyoruz. Karar verdikten sonra kapak fotoğrafının üzerine imleci getiriyoruz sağ tıklıyoruz.

Facebook Kapak Fotoğrafı Değiştirme (Şekil 1)
"Resmi Farklı Kaydet" düğmesine tıkladığınızda fotoğrafın nereye kaydedileceğini soran bir pencere açılacak. Kolay bulunabilmesi için fotoğrafın kaydedileceği yer "Masaüstü" olsun. Facebook kapak fotoğrafını kaydettikten sonra Facebook hesabımıza giriş yapıyoruz. Ardında da profilimize giriyoruz. Profilimize girdikten sonra Kapak Fotoğrafı kısmına imlecimizi getiriyoruz. Çıkan "Kapağı Değiştir" düğmesine tıklıyoruz. Bulamayanlar için ekran görüntüsü aşağıda.

Facebook Kapak Fotoğrafı Değiştirme (Şekil 1)
Yukarıdaki görsel daha önce kapak fotoğrafı olan Facebook kullanıcıları içindir. Kapak fotoğrafı olmayan Facebook kullanıcıları "Kapak Ekle" düğmesini rahatlıkla görebilirler, herhangi bir şey yapmalarına gerek yok. Devam edelim, "Kapağı Değiştir" düğmesine tıklıyoruz. Küçük bir menü açılacak. Açılan bu menüden "Fotoğraf Yükle" sekmesine tıklıyoruz. Bu sekmeye tıkladığımız anda bir pencere açılacak. Açılan pencereden Facebook kapak fotoğrafımızı seçiyoruz. Fotoğrafı seçtiğinizde yükleme işlemi başlar. Yükleme işlemi bittikten sonra  "Kapağı Yeniden Konumlandırmak İçin Sürükle" mesajıyla birlikte kapak fotoğrafınız Facebook hesabınızdaki yerini alır. Son adım olan "Deşiklikleri Kaydet" düğmesine tıklayın. İşlem bu kadar, Facebook kapak fotoğrafınız hayırlı olsun.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder